Центральний

Міжнародний архітектурний конкурс
Eng
Муніципалітет Маріуполя запрошує місцевих і міжнародних архітекторів, урбаністів, ландшафтних архітекторів та міждисциплінарні команди розробити сміливі і сучасні проєктні рішення для реконструкції Центральної набережної Маріуполя, загальною площею 38 га. Територія набережної простягається на 2,75 кілометра уздовж Азовського моря.
Міжнародний конкурс ідей для Центрального берега Маріуполя проводиться в два етапи. Кандидати можуть подати заявку на участь в конкурсі до 31 липня 2021 року 23:59 (GMT +3). Після співбесіди з відібраними учасниками, кандидати, які будуть відібрані, будуть запрошені на 2 етап конкурсу.

до порту
у центр міста
Приморский бульвар
Залізна дорога
Залізна дорога
Земельна ділянка
Пляж
Пляж
Пляж
Приватна власність
Приватна власність
Приватна власність
Водна станція
Водна станція
Ідентичність Маріуполя та його жителів сформована широким горизонтом Азовського моря, близьким розташуванням міста до піщаних пляжів і міжнародним впливом за рахунок морської торгівлі. Згідно соціологічного опитування, проведеного на замовлення муніципалітету в травні 2019 року, більшість респондентів назвали близьке до моря і пляжів розташування міста найбільш значною перевагою життя в Маріуполі, після якого вже вказували парки і зелені зони.

З огляду на важливість відновлення набережній Маріуполя, муніципалітет інвестує в амбітний проект реконструкції запланований на 2024-2025 роки.

В рамках Міжнародного конкурсу ідей реконструкції Центральної набережної Маріупольський муніципалітет шукає пропозиції, які зможуть підкреслити ідентичність прибережної зони і цінностей міста, а також будуть враховувати потреби як місцевих жителів, так і гостей міста. Відкритий конкурс побудований на п'яти концептуальних засадах, докладно описаних в наведених нижче правилах конкурсу: Бачення, Інтеграція, Ідентичність, Спадкоємність і Відновлення.

Новий проєкт Центрального берега повинен буде продемонструвати широке, адаптивне бачення, вплетене в місцеву культуру і міську тканину. Очікується, що учасники включать в свої заявки методи участі громадськості в процесі створення проєкту.

У брифі конкурсу робиться акцент на інтеграції вже існуючих функцій - від рекреаційної інфраструктури до популярних місць для рибальства та відпочинку - і нових. Різноманітні просторові конструкції повинні будуть відповідати різним видам діяльності протягом сезонів, забезпечуючи гнучкість і стихійність за необхідності.

Центральна набережна Маріуполя має довгу і захоплюючу історію, яка відзначена розквітом міста в якості ключового морського порту Східної України, важливого центру промислового виробництва сталі і регіонального курортного міста. Очікується, що завдяки уважності до існуючих будівель і об'єктів, а також новим інноваційним елементам дизайну учасникам вдасться підкреслити ідентичність місця.

31 липня
25 червня
05 серпня
1
2
3
Оголошення відкритого конкурсу
Подача першого етапу

Інтерв'ю на етапі 1
09 серпня
Оголошення першого етапу відбору

4
5
6
26 вересня
4 жовтня
Подача 2 етапу
Оголошення переможця
У конкурсі можуть брати участь архітектори, урбаністи і ландшафтні архітектори з будь-якої точки світу. Заохочується участь міждисциплінарних груп, які включають, крім іншого, архітекторів, урбаністів, ландшафтних архітекторів, соціологів, організаторів заходів, антропологів, географів, дизайнерів, художників і екологів.


На жаль, учасники, які в даний час навчаються у вищих навчальних закладах, не можуть брати участь в Конкурсі.Анна Пашинська - співзасновник і куратор урбаністичної лабораторії "MetaLab", урбаністичної бієнале "City Scanning Session" і творець простору "Parasolka" в Івано-Франківську (Україна). Анна очолює широкий спектр проєктів та спеціалізується на просторових дослідженнях і дизайні, просторовому дизайні, проєктах громадських просторів під керівництвом громад та інституціональному плануванні.


Вільма Юркуте є виконавчим директором Alserkal, курує Alserkal Avenue, Alserkal Arts Foundation і Alserkal Advisory. Її професійний і академічний досвід зосереджений на облаштуванні території і розвитку стійкої, орієнтованої на громадськість творчої економіки з глобальним і регіональним впливом.
Приєднавшись до Alserkal в 2012 році, вона очолила проєкт з розширення Alserkal Avenue за 20 мільйонів доларів до культурного центру площею 500 000 квадратних футів, в якому зараз розташовано більше 70 відомих культурних організацій та підприємств, очолюваних підприємцями. Вона курує три основних напрямки діяльності Alserkal: розвиток творчої економіки в Дубаї і побудова спільної мережі цивільних і культурних установ через відомий квартал мистецтв Alserkal Avenue; надання консультаційних послуг організаціям державного та приватного секторів через Alserkal Advisory; і підтримка громадських комісій художників, резиденцій, дослідницьких грантів і освітніх програм через свою некомерційну організацію Alserkal Arts Foundation.
Вона продовжує виступати за власні ініціативи, які виникають в Дубаї і регіоні, особливо завдяки своїй ролі в консультативній раді Глобальної мережі культурних округів (GCDN), посада, яку вона займає з 2019 року.
Вілма має ступінь бакалавра міжнародного бізнесу GGSB, Франція, і ступінь магістра наук в галузі сталого міського розвитку Оксфордського університету, Великобританія.


Вадим Бойченко, міський голова Маріуполя
Закінчив Приазовський державний технічний університет. Отримав ступінь магістра у сфері «Бізнес-адміністрування». Пройшов навчання у французькій бізнес-школі INSEAD, яка є лідером у сфері бізнес освіти.
Почав професійний шлях на металургійному заводі «Азовсталь» у Маріуполі. Пройшов на виробництві всі щаблі – від машиніста до директора з персоналу та соціальних питань металургійного комбінату імені Ілліча Групи Метінвест.
З 2015 року – міський голова Маріуполя. У 2020 року обрано на другий строк. Почав динамічне перезавантаження міста. Вивів Маріуполь до списку найбільш перспективних і безпечних міст країни. Зробив лідером рейтингу прозорості Transparency International Ukraine.
Під його керівництвом у Маріуполі відродилася економіка, збільшився бюджет розвитку і вперше в історії міста з'явилася Стратегія розвитку. Її реалізацією стали десятки масштабних інфраструктурних проектів.
Розвиток транспортної інфраструктури, повне перезавантаження всього комунального сектора, унікальна програма підтримки ОСББ, сучасне оновлення парків і скверів до європейського рівня комфорту. Маріуполь переходить від індустріального до постіндустріального міста, а значить – розвиває туризм. Для цього є все – море, унікальна історія та багатокультурність.
Масштабні фестивалі, робота над створенням культурно-історичного кластеру «Місто Марії», місця-магніти та проєкти майбутнього. Це тільки початок. Адже Маріуполь вартий твоєї уваги.


Леван Варшаломідзе, міжнародний експерт
Леван Варшаломідзе протягом восьми років обіймав посаду голови Уряду Республіки Аджарія. Саме він відбудував Батумі та зробив його найгарнішим містом регіону. Завдяки його підходу до створення належної інфраструктури, столиця Республіки Аджарія стала центром міжнародного туризму.
Закінчив Київський державний університет, де отримав докторський ступінь. А після почав роботу у Міністерстві закордонних справ Грузії, а 2000 року очолив Міністерство юстиції. Працював у Міністерстві фінансів, а також очолював Грузинські залізничні дороги.
Батумі – яскравий приклад стрімкого розвитку. За 5 років місто перетворилося на центр туризму. До нього приїжджають 1,5 млн людей щороку. Маріуполь готовий переймати досвід грузинського дива, аби досягти амбітного показника - приймати 5 млн туристів на рік.
Алізе Моро
Архітекторка, містобудівниця. Працює в INterland з 2014 року. Магістр з містобудування, спеціальність «містобудівне та житлове проєктування», ступінь Містобудування у Паризькому Інституті Політичних Досліджень. Отримала диплом з архітектури у Вищій національній школі Архітектури Парі-Ла Вілет. Референтка ГІС INterland у системі QGIS.

У 2012 році стажувалася в агенції HQA (2 місяці), Фонтене-су-Буа. 2014-2015 асистентка проєкту INterland. 2016 асистентка проєкту Майстерні 2/3/4. З 2016 по 2019 була керівницею проєкту INterland. З 2021 стала директоркою проєкту INterland.

Має великий досвід у розробці проєктів у напрямках "Територіальна стратегія" та "Стратегія містобудування та плани благоустрою". Також у 2021 році бере участь у проєкті розвитку центрального пляжу в Маріуполі.


Представлені на першому етапі матеріали будуть оцінюватися на предмет їх оригінальності, автентичності та уважності до місцевого контексту. Журі також буде враховувати ясність і розподіл різних просторових елементів в рамках запропонованого концептуального плану.

Інтерв'ю, а також портфоліо і біографія українсько / російськомовного члена команди будуть показником того, що учасник конкурсу підходить для реалізації проекту.

Заявки на участь в конкурсі у другому етапі будуть оцінюватися, враховуючи п'ять принципів, які вказані в брифі: Бачення, Інтеграція, Спадкоємність, Ідентичність і відновлення.

Пропозиції повинні демонструвати сміливе і сучасне бачення Центрального берега в наявних просторових рамках. Очікується, що учасники конкурсу стратегічно підійдуть до розробки проєкту

Пропонована схема реконструкції Центрального берега Маріуполя повинна мати сильну візуальну айдентику, яка буде враховувати існуючий контекст і процеси, які його сформували, а також забезпечувати перспективу на майбутнє.

Представлені на першому етапі матеріали будуть оцінюватися на предмет їх оригінальності, автентичності та уважності до місцевого контексту. Журі також буде враховувати ясність і розподіл різних просторових елементів в рамках запропонованого концептуального плану.
Інтерв'ю, а також портфоліо і біографія українсько / російськомовного члена команди будуть показником того, що учасник конкурсу підходить для реалізації проекту.
Заявки на участь в конкурсі у другому етапі будуть оцінюватися, враховуючи п'ять принципів, які вказані в брифі: Бачення, Інтеграція, Спадкоємність, Ідентичність і відновлення.
Пропозиції повинні демонструвати сміливе і сучасне бачення Центрального берега в наявних просторових рамках. Очікується, що учасники конкурсу стратегічно підійдуть до розробки проєкту
Пропонована схема реконструкції Центрального берега Маріуполя повинна мати сильну візуальну айдентику, яка буде враховувати існуючий контекст і процеси, які його сформували, а також забезпечувати перспективу на майбутнє.
Завершився перший етап Міжнародного конкурсу ідей на Центральний берег. Ми хотіли б подякувати всім учасникам за їх наполегливу працю і надихаючі ідеї. Після ретельного розгляду журі всіх конкурсних пропозицій та інтерв'ю з шістьма фіналістами було відібрано троє учасників для переходу до другого етапу конкурсу.
Вітаємо AIMM, SBM Studio і Principioattivo!
До 26 вересня вони продовжать детальне опрацювання своїх пропозицій.
26 вересня завершився другий етап архітектурного конкурсу для Центрального берега міста Маріуполя.
В другому етапі конкурсу беруть участь троє фіналістів. Проєктні заявки пройшли технічний та експертний відбори першого етапу конкурсу. Фіналістами стали компанії AIMM (Україна), SBM Studio (Україна) та Principioattivo (Італія).

Протягом другого етапу фіналісти конкретизують та доповнюють свої заявки. І вже оновлені проєкти оцінюються членами жюрі конкурсу. Але не тільки жюрі оцінює концепції проєктів. У кожного маріупольця є така можливість! З 29 вересня по 03 жовтня можна буде віддати свій голос за той проєкт, який, на вашу думку, підкреслює місцеву ідентичність, історію набережної, є доступним, функціональним та безбар'єрним.
Подивитися проєкти
Завершився Міжнародний архітектурний конкурс ідей на Центральний берег Маріуполя. Від імені муніципалітету Маріуполя ми хотіли б подякувати всім учасникам конкурсу за їхню наполегливу працю та творчий внесок.

25 червня 2021 року Маріуполь розпочав міжнародний конкурс ідей для архітекторів, урбаністів, ландшафтних архітекторів та міждисциплінарних команд, завданням яких було запропонувати сміливі та сучасні рішення дизайну для реконструкції Маріупольського центрального берега. З усіх поданих пропозицій першого етапу конкурсу журі конкурсу (Вадим Бойченко, Вільма Юркуте, Алізе Моро, Анна Пашинська та Леван Варшаломідзе) обрало три проєкта. Три фіналісти мали нагоду більш детально допрацювати свої ідеї під час другого етапу конкурсу.

Ми хотіли б подякувати всім трьом командам - ​​AIMM (Україна), Principioattivo (Італія) та SBM (Україна) - за їх зусилля, відданість справі та висунуті ідеї.

Після ретельного огляду журі, а також громадського голосування, ми хочемо привітати SBM Studio - переможців Міжнародного конкурсу ідей на Центральний берег!

Конкурсні роботи другого етапу оцінювалися відповідно до п’яти принципів проектування, викладених у брифі конкурсу: бачення, інтеграція, спадкоємність, ідентичність та регенерація. Як і очікувалось, проєкт-переможець демонструє сміливе та сучасне бачення майбутнього Маріупольського центрального узбережжя та має чітку візуальну ідентичність, яка відповідатиме існуючому контексту та процесам, що сформували територію, а також забезпечує перспективи на майбутнє.

Муніципалітет Маріуполя продовжить працювати з переможцем конкурсу над наступними кроками, необхідними для реконструкції Центрального берега.

З усіх питань, пов'язаних з конкурсом, будь ласка, зв'яжіться з організаторами конкурсу за адресою електронної пошти.
© 2021 Маріуполь. Береги моря.
Розроблено ККП m.EHUB